Srečanje z zagrebškimi slikarji

Na predlog in povabilo mentorice za likovno ustvarjanje Irene Gayatri Horvat, smo se 22.10. 2021 na deževen petek odpravili proti Zagrebu. .

Bili smo gostje HULULKa, združenja akademskih umetnikov in likovnih kritikov, katerega vodi Sanda Stanačev Bajzek. V sodelovanju z svojimi člani so organizirali delavnico slikanja na steklo in kolažiranja. Spoznali smo Ivico Fišterja, priznanega naivnega slikarja, ki nas je peljal v svoj atelje in nam razkazal dela in tehniko slikanja na steklo. Tudi mi smo začeli izdelavo podobne slike.

Potem smo spoznali akademsko slikarko Ano Jakić Divković, s katero smo se učili tehniko kolaža.

Delali smo v lepemu ambientu župnišča, ki se prenavlja, v Vugrovcu, poleg Zagreba.

Slikarke smo hvaležne, da smo se spoznale z novimi tehnikami, z novimi umetniki in da smo bile deležne njihovega gostoljubja.

Tekst in fotografije: Meri Tišler, Irena Gayatri Horvat