MDSS Kranj logotip
je neznanje ...
  NAGOVOR     KONTAKT     INFORMACIJE     DELO     ŠPORT     PRIPOMOČKI     DOMOV

Ogled kiparske razstave Sonje Tavčar Skaberne

V četrtek, 3. 6. 2021 so se članice likovne skupine pod strokovnim vodstvom Irene Gayatri Horvat v Galeriji in Stebriščni dvorani v Mestni hiši v Kranju ogledale retrospektivno kiparsko razstavo Sonje Tavčar Skaberne. Umetnica, rojena 1931 v Ljubljani, je najstarejša živeča kiparka v Sloveniji in je vnukinja nam dobro poznane Minke Skaberne. Na razstavi je bila prisotna tudi njena hči, torej pravnukinja Minke Skaberne.

Spoznale so njeno osrednjo temo intimno malo plastiko z motiviko ženskega akta. Iz predstavljenih kipov je bilo zaznati čustva in gibčnost figur.

Zapisali: Natalija Žitnik Metaj in Meri Tišler
Fotografije: Natalija Žitnik Metaj in Meri Tišler

LOKACIJA                E-MAIL                ZAHTEVAJTE VEČ INFORMACIJ                DOMOV