Stopili smo skupaj in osvojili vrh

Slepi in slabovidni smo se v soboto, 22. 6. 2019, s spremljevalci v okviru akcije Stopiva skupaj, osvojimo vrh povzpeli na Zelenico. Organizacije, ki so pristopile k omenjeni akciji – Planinska zveza Slovenije, Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije, Zveza Lions klubov Slovenije – so med drugim želele ljudi z različnimi okvarami vida spodbuditi k planinarjenju in njihov način življenja približati širši družbi. V Planinskem domu na Zelenici so nas postregli gluhi in naglušni natakarji, ki že drugo leto zapored strežejo po planinskih kočah in tako rušijo meje med gluhimi oz. naglušnimi ter ostalimi člani naše družbe. Jedi, ki so bile v planinski koči na razpolago, so bile tako predstavljene v znakovnem jeziku in brajevi. Jaz lahko rečem le, da sem iskreno hvaležen svojemu spremljevalcu za pomoč, saj bi brez njega najbrž ostal lačen.

Dogajanje v koči smo člani MDSS Kranj in MDSS Ljubljana popestrili tudi s krajšim kulturnim programom. Obsegal je poezijo slepih in slabovidnih avtorjev in glasbene vložke, za katere sta poskrbela Jožef Gregorc s kitaro in Franc Mlačnik s harmoniko. .Nastopil sem tudi sam. Recitiral sem dve pesmi Janeza Mlačnika in program povezal v celoto. Po programu smo se okrepčali in se po krajšem druženju spustili v dolino.