Obiskali smo sončno Prekmurje

V torek, 6. novembra 2018 smo se članice, člani in spremljevalci podali na ekskurzijo v Prekmurje. Najprej smo si ogledali podjetje Paradajz d.o.o., kjer so nam predstavili postopke za pridelavo poznanega paradižnika Lušt. Od tam smo pot nadaljevali v Ocean Orchids. Prijazna delavka nas je zapeljala skozi tropski vrt, kjer se nahaja veliko število tropskih rastlin. Seveda pa nam je podrobno predstavila tudi postopke vzgoje tamkajšnjih poznanih orhidej.

Predzadnjo postajo smo opravili v mlinu Premoša v Turnišču, kjer smo poleg spoznavanja zgodovine mlina, lahko kupili tudi njihove izdelke. Zadnja postaja pa je bila Gostilna pri Studencu v Turnišču. Tam smo se do dobra okrepčali in tudi imeli bogat kulturni program.

Ekskurzije smo se udeležili na povabilo Celjskega društva, katerega predsednik in tajnica sta odlično organizirala zaključek v gostišču.

Po bogato preživetem dnevu, ter s soncem ob strani smo se v poznih urah vrnili v domače kraje.

Besedilo: Beno Virt
Slike: Alenka Aljančič in Zlatka Nolimal