Praznovali smo 70 let

V četrtek, 7. junija 2018, je v Prešernovem gledališču Kranj potekala slovesna prireditev ob praznovanju 70 letnice delovanja našega društva. Društvo s svojim delovanjem pokriva vseh 18 Gorenjskih občin. V okviru svojih aktivnosti izvajamo 6 posebnih socialnih programov, v katere se vključujejo slepe in slabovidne osebe ter njihovi svojci. Trenutno imamo včlanjenih 380 oseb.

Program prireditve so, poleg pevskega zbora Alpina Žiri, oblikovali še pretežno naše članice in člani. Nastopil je tudi kant avtor iz koprskega društva. V okviru prireditve je predsednik društva za delo in plodno sodelovanje organizacijam in posameznikom podelil zaslužena priznanja. Prireditve se je poleg članov udeležilo tudi več povabljenih gostov in predstavnikov lokalnih skupnosti.

V okviru prireditve je v avli gledališča potekala tudi razstava slik in ročnih del naših članic.

Po zadnji točki dnevnega reda smo se zbrali v preddverju, kjer smo se ob rujni kapljici in prigrizku še malo podružili.

Besedilo: Beno Virt
Fotografije: Marko Jeretina