Obiskali smo Brione

V četrtek 21. maja 2015 smo se podali na obisk narodnega parka Brioni pri Puli.

Iz Gorenjske smo v jutranjih urah pričeli svojo pot v deževen dan. Že kmalu, ko smo se pričeli bližati Primorski se je vreme pričelo jasniti. Ko pa smo ob 12:00 uri prispeli v Fažano pri Puli je bil že čisto pravi poletni sončen dan.

Iz Fažane smo z ladjo odpluli na otok Veliki Brion, kjer smo si najprej ogledali dve razstavi v nekdanji Titovi vili. V pritličju razstavo nagačenih živali iz tamkajšnjega Safari parka in nato še razstavo fotografij o dogajanju in obiskovalcih na otoku. Med drugim smo videli veliko slavnih državnikov, igralcev in pevcev.

Nato smo se z turističnim vlakom odpeljali na eno urni ogled otoka. Na kratko smo se ustavili tudi v Safari parku, kjer imajo poleg eksotičnih tudi veliko avtohtonih živali iz Istre.

Po povratku na izhodiščno točko smo si peš ogledali tudi Mediteranski vrt z kar 169 različnimi rastlinami.

Po pol urnem postanku za oddih in nakup spominkov smo se ob 17:30 uri z ladjo vrnili v Fažano.

Iz Fažane pa smo pot nadaljevali preko Kopra, kjer smo si privoščili kosilo, nazaj v domače kraje, kamor smo prispeli v zgodnjih jutranjih urah 22. maja 2015.

Ekskurzije se je udeležilo 50 članov s spremljevalci.

Besedilo in fotografije: Beno Virt