Popotovanje po Levstikovi poti

V soboto, dne 12. 11. 2011 je potekal 25. pohod po Levstikovi poti od Litije Čateža, katerega smo se udeležili prvič tudi člani MDSS Kranj. Zjutraj nas je šofer Marko z društvenim kombijem počakal pred našimi domovi, tako da smo ob 7. uri krenili na pot. Ko smo prispeli v Litijo smo se morali prijaviti na štartu za kar je poskrbela naša administratorka Ljubica. Nato smo pričeli s pohodom, ki je potekal po poti, katero je Levstik najraje uporabljal pri svojem literarnem ustvarjanju. Pot je potekala po zelo slikoviti naravi in med lepimi vinorodnimi griči tako, da nam je hoja, ki je trajala kar šest ur s postanki, kar hitro minila. Na povratku v Šmartno pri Litiji smo se ustavili še v gostišču Maček in si privoščili še veliko Martinovo večerjo, ki nam je po dolgi prehojeni poti zelo teknila in nam bo še dolgo ostala v spominu. Ob povratku proti domu smo bili vsi zelo zadovoljni in polni vtisov s pohoda, tako da smo se dogovorili, da naslednje leto zopet gremo na ta pohod.

Pohoda se je udeležilo sedem članov: Mirko in Danica Košir, Lojze in Zdenka Kanalec, Meri Tišler, Ana Šter, Rajko Kopač in administratorka MDSS Kranj Ljubica in šofer Marko, ki je tudi slikovno zabeležil naš pohod.

Za pohodništvo in planinarjenje pri MDSS Kranj Rajko Kopač

Slike: Marko Jeretina