Prijateljski obisk v Pulju

Dne 5. Julija 2011 smo se z društvenim kombijem odpravili na obisk Udruge slijepih Istarske županije. Najprej smo se v Pulju srečali z tamkajšnjim predsednikom Zlatkom Kuftičem in podpredsednikom Edom Žufičem. Po srečanju na njihovem »Društvu«, smo si najprej ogledali stanovanje na Veridi v Pulju, kjer imajo tudi fitnes in knjižnico. Nato smo pot nadaljevali v Premanturo, kjer smo si ogledali njihove kapacitete za letovanje in obalo, ter se prijetno družili ob izdatnem obroku. Pri kosilu pa se nam je pridružil tudi predsednik Zveze slepih Hrvaške Vujin Perič. Celodnevni obisk v Istri pa smo zaključili v Cukričih, ki se nahajajo v istrskem zaledju. Na tej lokacijo bodo zgradili Edukativno rehabilitacijski center za slepe in slabovidne. Po dnevu polnem vtisov smo se vrnili na Gorenjsko v poznih večernih urah.

Kogar zanima si lahko ogleda tudi nekaj slik iz obiska.

Zapisal: Beno Virt