Slikarska razstava v Tržiču

V četrtek 25. novembra 2010 smo v Domu upokojencev dr. Petra Uzarja na Ročevnici v Tržiču odprli slikarsko razstavo slabovidnih slikarjev. Razstava se je pričela z krajšim kulturno umetniškim programom v katerem sta nastopila naša člana Gabrijel Skumavec s harmoniko in Janka Kus z recitacijama.

Razstavljene slike je prispevalo sedem naših članov slikarjev. Gre pa že za peto razstavo po vrsti in je nadgradnja vseh dosedanjih slikarskih delavnic, ki so potekale na našem društvu. V njih so naši umetniki sodelovali z večjimi mentorji: Marjeto Žohar, Ivanom Žibertom, Ivanom Stojanom Rutarjem in Vinkom Hlebšem.

Na razstavi je predstavljenih 21 del, ki si jih je mogoče ogledati predvidoma do konca meseca decembra 2010.

Zapisal: Beno Virt