Obiskali smo Dolenjsko

V četrtek, 23.05.2019 se je 42 članic, članov in spremljevalcev podalo na ekskurzijo na Dolenjsko.

Najprej smo si ogledali zanimivo deželo kozolcev v Šentrupertu. Predstavili in opisali so nam vseh 17 razstavljenih kozolcev.

Iz Šentruperta smo pot nadaljevali na impozanten in izjemno lepo obnovljen grad Rajhenburg v Brestanici pri Krškem. Grad nam je zelo nazorno in plastično predstavila kustosinja ga. Zinka. Iz gradu, ki je izjemen arhitekturni biser nas je pot vodila v Cerklje ob Krki, kjer smo si v gostišču Pohak privoščili kosilo.

Podkrepljeni z dobro hrano in polni novih moči smo svoje raziskovanje Dolenjske nadaljevali v galeriji Božidarja Jakca v Kostanjevici na Krki. Kustusa galerije sta nam predstavila tamkajšnji samostan, kjer se nahaja več zbirk. Zbirke so prilagojene tud slepim in slabovidnim osebam. V ta namen imajo med drugim tudi publikacijo, ki je v Brajevi pisavi.

Besedilo: Beno Virt
Fotografije: Beno Virt, Alenka Aljančič