Skupinska slikarska razstava na Domplanu v Kranju

V torek, 21. 5. 2019 je bila na Domplanu na Bleiweisovi 14 v Kranju otvoritev 31. skupinske razstave, kjer smo se z likovnimi deli predstavile slikarke z različnimi okvarami vida: JANA KUS, ANA ŠTER, MILKA JUG in MERI TIŠLER ter spremljevalka NADA KOMIČ. Razstava bo na ogled še do 18. 6. 2019.

Nagovoril nas je g. Peter Kern, predstavnik podjetja Domplan in dejal, da želijo obiskovalcem podjetja in zaposlenim popestriti in jim vnesti nekaj svežine in veselja v njihovo delovno okolje. Kot predstavnica slikark sem pozdravila vse prisotne in se zahvalila Domplanu, da so nam dali prostore na razpolago, našemu Medobčinskemu društvu Kranj, Glasbeni šoli Kranj za izreden glasbeni nastop ter tudi našemu mentorju Boleslavu Čeruju. Mentor je na kratko predstavil delo z nami in dejal, da je bil presenečen nad našim dosedanjim osvojenim znanjem slikanja. Za kulturni program so poskrbeli violončelistka Manca Kukovič in violinist Svit Zgonc, oba učenca Glasbene šole Kranj, ki ju je na klavirju spremljala ravnateljica ga. Petra Mohorčič. Prisoten je bil tudi novinar Gorenjskega glasa, g. Igor Kavčič.

Zapisala: Meri Tišler
Fotografije: Meri Tišler, Jana Kus, Marko Prosenc