Tudi slepi in slabovidni so tekli

V nedeljo 15. maja 2016 je na stadionu Stanka Mlakaja v Kranju potekalo prvenstvo Zveze slepih in slabovidnih v teku na 5 km. Teka se je udeležilo 13 tekmovalcev in 2 tekmovalki iz treh Medobčinskih društev slepih in slabovidnih: Ljubljana, Ptuj in Kranj. Tekmovalci so tekmovali v treh kategorijah glede na izgubo vida. Tisti, ki zaradi izgube vida niso mogli teči sami so imeli spremljevalce. Po zaključenem tekmovanju je predsednik Kranjskega društva  Emil Muri podelil kolajne.

Zapisal: Beno Virt
Slike: Marko Prosenc