LETOS NAS JE ZABAVAL PEŠKA

November je bil za Slovence pomemben mesec, saj takrat goduje svetnik, ki pregovorno »z mošta dela vin'«. Na sv. Martina se z organizacijo tradicionalnega martinovanja spomnimo tudi na MDSS Kranj. Martinovanje je potekalo v četrtek, 13. 11. 2014, na Okroglem pri Kranju. Pozdravu predsednika društva je sledil kulturno-zabavni program, kjer so si udeleženci, ki so prepoznali iskano ljudsko pesem in jo zapeli, priborili sladko nagrado. Odličen je bil tudi kostanj, s katerim so se prisotni lahko okrepčali. Igri je sledil tradicionalni krst mošta v vino, po večerji pa so se udeleženci lahko zavrteli ob zvokih žive glasbe v izvedbi Dua King. Medtem ko sta si glasbenika nabirala novih moči, je nastopil Boštjan Meglič Peška, humorist, ki ga Gorenjci poznamo z lokalnega Radia Gorenc, širna Slovenija pa se ga gotovo spomni kot poštarja v oddaji Na zdravje! Skratka, bilo je nepozabno.

Besedilo: Luka Pavlin
Slike: Beno Virt