Izvolili smo starega predsednika

V četrtek, 7. 3. 2013, smo se člani MDSS Kranj zbrali v prostorih restavracije Reina, kjer je potekal redni letni zbor članov. Letošnji je bil pomemben zato, ker so bile del dnevnega reda volitve, na katerih smo izvolili nove organe društva, predsednika društva in predstavnike društva v skupščini zveze. Potem ko so bili s strani članov potrjeni predstavniki delovnih teles, je delovno predsedstvo začelo s svojim delom. Sprejemu različnih poročil, katera je prisotnim predstavil tajnik društva, so sledile volitve, ki so potekale tajno. Slabovidni člani so imeli na razpolago elektronsko lupo, s katero so si lahko pomagali pri izpolnjevanju glasovnice. Ob tem je treba poudariti, da je bila njihova diskretnost zagotovljena. Medtem ko je volilna komisija preštevala glasove, so člane pozdravili nekateri gostje iz drugih društev, predsednik ter tajnica zveze, obenem pa se je takrat ponudila priložnost za vprašanja in pobude članov. Razvila se je kratka razprava o težavah v zvezi s sodobno komunikacijsko tehnologijo, s katerimi se srečujejo slepi in slabovidni. Obvestilom in težko pričakovanim rezultatom volitev je sledila večerja, nato pa smo se v sproščenem vzdušju razšli.