Ekskurzija na Štajersko

Dne 11. Novembra 2010 smo se članice, člani in njihovi spremljevalci podali na ekskurzija na Štajersko. Skupaj nas je bilo 46.

Ob 7:30 smo se iz Škofje Loke odpravili proti severno vzhodni Sloveniji. Naša prva postaja je bila Maribor, kjer smo si najprej ogledali Hišo stare trte in seveda najstarejšo vinsko trto na svetu na Lentu. V Hiši stare trte smo si ogledali zbirko eksponatov, ki predstavljajo mesto Maribor skozi zgodovino, na koncu pa še degustirali vino.

Po zaključenem ogledu smo se z turističnim vodičem podali po ulicah Maribora, kjer smo si ogledali več znamenitosti kot so: Glavni trg in kužno znamenje, Židovski in vodovodni stolp, Gosposko ulico, Grajski trg z Mariborskim gradom in Stolno cerkev SV. Janeza Krsnika.

Ob koncu poti po Mariboru smo se ustavili na Trgu Svobode, kjer je potekalo veliko ljudsko rajanje ob prazniku Sv. Martina.

Iz Štajerske metropole smo se na to odpravili na kmečki turizem Damiš v Viničko vas blizu Lenarta, kjer smo zaključili zanimiv dan.

V domače kraje pa smo se vrnili v poznih večernih urah.

Zapisal: Beno Virt