Izobraževalna delavnica

V soboto dne 16. oktobra 2010 smo v prostorih našega društva izvedeli drugo letošnjo celodnevno izobraževalno delavnico za slepe, slabovidne in njihove družinske člane. Delavnica je potekala od 9:00 do 17:15 ure. Seveda pa smo si v vmesnem odmoru privoščili topel obrok.

Udeležba članov in njihovih svojcev je bila dobra, saj se nas je zbralo dvajset. Ponudba tem, ki smo jih obravnavali, pa je bila tudi pestra, tako da je vsak lahko našel nekaj zase. Teme in predavatelji, ki so tokrat sodelovali z nami, so predstavljeni v nadaljevanju.

Dopoldan:

• Kdaj kako in koliko pomagati? (Matej Žnuderl)
  • Kako lahko krepimo optimizem in pozitiven odnos do okolja in sebe? (Marjetka Petrič Puklavec)

Popoldan:

• Moj pohod v neznano. (Stane Florjančič)
  • Hrana za jasne in modre misli ter čvrsto telo. (Marija Merljak)

Zapisal: Beno Virt