Spomladanska izobraževalna delavnica

V soboto 6. marca 2010 je v prostorih Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Kranj potekala celodnevna spomladanska izobraževalna delavnica za slepe in slabovidne ter njihove družinske člane.

Delavnica je bila razdeljena na dva časovna sklopa, dopoldanski in popoldanski.

Dopoldan:
- Ali je stiska lahko izziv; izvajalka Sonja Pungertnik
- Dileme v odnosu med svojci, prijatelji, ter slepimi in slabovidnimi; izvajalec Matej Žnuderl

Popoldan:
- Kako najlažje premagamo spomladansko utrujenost in očistimo svoje telo; izvajalka Marija Merljak
- Trening čutil: sluh, tip, vonj s pomočjo praktičnih vaj; izvajalka Damijana Dušak

Delavnice se je udeležilo 27 udeležencev. Tovrstne delavnice so za slepo, slabovidno populacijo in njihove družinske člane izjemnega pomena, še zlasti, ker tako udeleženci pridobijo veliko koristnih in potrebnih znanj in informacij za življenje. Po zaključenih predavanjih uporabniki izrazijo tudi svoje želje, ki jih na to upoštevamo pri pripravi vsebinske podlage za nadaljnje delavnice.

Vsem udeležencem minule delavnice se zahvaljujemo za udeležbo in konstruktivno sodelovanje pri izvedbi delavnice.

B.V.